We Are Providing Legal Support to Startups Affected by the 'Iron Swords' War. For Further Details, Please Contact Us by Clicking this Banner.

עו"ד מימי צמח פורשת ממשרד צלרמאיר-פילוסוף ומקימה משרד בוטיק

 

בתקופה שבה רבים מעורכי-הדין לוטשים עיניים לעבר המשרדים הגדולים במשק, מתמזגים, מתרחבים ועושים מאמצים להיכנס להגדרת ה-"one stop shop" הנכספת, עושה עוה"ד מימי צמח צעד הפוך. אחרי 7 שנות שותפות, פורשת צמח ממשרד צלרמאיר-פילוסוף ומקימה משרד בוטיק שיתמחה בתחומי ההון-סיכון, היי-טק ומיזוגים ורכישות.

"בעולם שבו משרדים מתאחדים, במשרדים הגדולים, שמהווים את ה-one stop shop, לכל שאלה שהלקוח שואל יש מישהו אחר שאחראי לתת לו תשובה. היום, יש הרבה אטרקטיביות למשרד שהלקוח יודע שיש בן אדם אחד שאחראי לתת לו את התשובה לכל שאלה", מסבירה צמח את החלטתה.

* ובכל זאת, אחרי שנים במשרד גדול, מה הניע אותך לעזוב?

"הגעתי לשלב שבו אני רוצה להיות אדון לעצמי ולזמן שלי, ולעסוק בתחומים שאני מתמחה בהם עם גמישות שאין לי היום. אני מאמינה שבמשרד בוטיק אוכל להשתלט על התחומים שאני אוהבת – הון סיכון, היי-טק ו-M&A, ובמקביל לנווט את העבודה באופן שיהיה יותר נוח למשפחה".

צמח, נשואה ואם לשלושה, מאמינה שאת האיזון הראוי בין המשפחה לעבודה היא תמצא רק במשרד בוטיק עצמאי. "במשרד גדול אתה לוקח על עצמך הרבה אחריות, כי אתה חלק ממשפחה שלמה, ממערכת גדולה. אתה אחראי על צוות גדול, מטפל בנושאים מנהלתיים סביב הצוות וצריך גם לתת את תשומת הלב הראויה לכל אחד ואחד שעובד אתך, כי זה חשוב מאוד. יוצא שאתה מטפל בהרבה דברים שהם פחות נטו עבודה ובעקבות זאת הזמן שאתה מבלה במשרד מתארך. כשאתה בעל בוטיק קטן הדברים המנהלתיים פחות דומיננטיים, או לוקחים פחות זמן, ולכן אתה יכול להקדיש זמן ראוי גם למשרד וגם למשפחה".

לדברי צמח, היא עוזבת את המשרד ברגשות מעורבים. "הייתה לי תקופה נהדרת במשרד. הרגשתי, ואני עדיין מרגישה, שזה היה בית חם בשבילי ואין לי מילה וחצי מילה רעה להגיד על המשרד. מצד שני, מאוד חשוב לי לייצר עוד זמן פנוי בשביל המשפחה".

אל צמח, שאמורה לעזוב את צלרמאיר-פילוסוף במהלך חודש מאי, מצטרף עו"ד איתמר מי-זהב, שעבד צמוד אליה בשנים האחרונות, ובין היתר ייצג עימה את יצרנית רכב השטח תומקאר בעסקת ההשקעה בקרן מרקסטון, תמורת כ-17.5 מיליון דולר, ואת חברת Oberon בעסקה לרכישת Pixelplay, המתמחה באינטראקטיב Tv, תמורת כמה עשרות מיליוני דולרים.

ההודעה של צמח, שהבשילה אצלה זמן-מה, הפתיעה מאוד את עו"ד מיקי צלרמאיר. "אם היו אומרים לי לפני חצי שנה שמימי תעזוב הייתי אומר 'שטויות'. זה בכלל לא נראה באופק", הוא אומר. "ההודעה שלה באה בהפתעה גדולה, וזה מצער וכואב לראות אותה עוזבת. מימי הייתה בהרבה מובנים בת הטיפוחים שלי. היא נתנה הרבה מעצמה וקבלה הרבה בחזרה, והייתה בינינו תמיד מערכת יחסים מצוינת. אני לא יכול להגיד שזה מאורע שעבר עלי בשלוות נפש".

למרות ההפתעה, צמח זוכה לפרגון מהמשרד. "אנחנו מאוד מצטערים שהיא עוזבת. היא עו"ד מצוינת ואנחנו בטוחים שהיא תצליח בכל מתכונת שהיא תבחר בה, כי היא בחורה מוכשרת", אומר עו"ד אייל רוזובסקי, שותף בכיר במשרד.

צמח (39), המתמחה בייצוג קרנות הון סיכון, הייט-טק ובמיזוגים ורכישות, החלה את דרכה כמתמחה אצל השופט יצחק זמיר בבית המשפט העליון וכן במשרד עורכי הדין נשיץ ברנדס. לאחר ההתמחות עבדה מספר שנים במשרד נשיץ-ברנדס, ולאחר שהשלימה תואר שני במשפטים באוניברסיטת NYU, עבדה כשלוש שנים בפירמת עורכי דין בניו יורק. ב-2001 חזרה לארץ והתחילה לעבוד בצלרמאיר-פילוסוף.

בין לקוחותיה הבולטים בשנים האחרונות היו קרנות ההון סיכון גריילוק, אורבימד, גיזה, חברות היי-טק כמו אוברון מדיה, חברת תומקאר, אורקל וסיסקו ועוד. בנוסף, ליוותה צמח את חברת פלאפון בפרויקטים להקמת תשתיות, החל מהדור השני ועד הדור ה-3.

צמח, שעוזבת את המשרד במאי, נשמעת אופטימית לגבי סיכויי ההצלחה של המשרד החדש שתקים. "אני טיפוס אופטימי מטבעי, ומאמינה שהצעד הזה הוא הצעד הנכון ושהמשרד יצליח".

* עכשיו תצטרכי להשיג לקוחות בכוחות עצמך. לא יעמוד לרשותך מנגנון של משרד גדול.

"גם בצלרמאיר-פילוסוף השגתי לקוחות בעצמי. אני מאמינה בעצמי, לא חוששת ומסתכלת על זה בתור אתגר וכיף. יש לי לאן לשאוף עכשיו".

אבל צמח לא מתחילה מאפס. מלבד עו"ד מי-זהב המצטרף אליה, מצטרפים אליה למשרד הבוטיק החדש גם חלק מלקוחותיה. "לקוחות שהיו לקוחות של המשרד יישארו תמיד לקוחות של המשרד, כי זה משרד נהדר להיות בו. באותו מובן, לקוחות שהם לקוחות שלי מאז ומעולם, יישארו איתי, מסיבות דומות".

* יהיה שיתוף-פעולה בעתיד בין המשרדים?

"אין לי ספק שיהיה שיתוף-פעולה בינינו. משך כל התקופה שעבדתי פה וגם בתקופת הפרידה, הכול נעשה ברוח מאוד טובה וידידותית במשרד, עם הרבה כבוד הדדי. לכן, אין לי ספק שבין אם זה לקוחות שאני טיפלתי בהם שנשארים פה או לקוחות שיבואו איתי, תהיה תמיד עזרה הדדית וגם שיתוף-פעולה ביני לבין צלרמאיר-פילוסוף".

כתוב/כתבי תגובה

דילוג לתוכן